[dm-modal]

دسته های بلاگ

نوشته های تازه

اصول چیدمان صندلی در رستوران ها

اصول چیدمان صندلی در رستوران ها

چینش اصولی میز و صندلی در رستوران ها برای جذب مشتری و اشغال نکردن فضا موضوع مهمی می باشد. قرار گرفتن منظم میز و صندلی ها، نمایان لوکس بودن آن می باشد. همانطور که برای دریافت نتیجه عالی در هر کاری نیاز به رعایت کردن نکات است، برای دارا بودن یک رستوران با ویژگی های خاص و محبوب، نیاز به رعایت کردن یک سری جزئیات و قوانین می باشد. در رستوران متناسب به جایگاه قرارگیری میز، صندلی ها به دور آن چینش میشوند. جالب است بدانید نحوه چیدمان میز و صندلی در رستوران ها، امروزه یک نوع علم می باشد که نیاز به یادگیری دارد. افرادی با داشتن شناخت از این علم، میتوانند چیدمانی اصولی را بر  روی رستوران انجام دهند. برای دیدن قیمت صندلی رستورانی کلیک کنید.

اصول چیدمان صندلی در رستوران ها

بیشتر بخوانید: انواع صندلی رستورانی

 

اصول اولیه چیدمان صندلی در رستوران ها:

  1. در نظر گرفتن محل ورود و خروج
  2. عبور و مرور کارکنان رستوران
  3. مساحت کلی فضا را باید در نظر گرفت.
  4. فاصله میز ها با یکدیگر

چیدمان صندلی از نظر مشتری:

وقتی یک فرد در لحظه ی اول وارد یک رستوران می شود، اولین چیزی که توجه او را جلب میکند مکان صندلی می باشد. صندلی است که مکان نشستن مشتری را مشخص میکند. با رعایت کردن اصول چیدمان صندلی در رستوران ها، میتوانید محیطی امن برای مشتری ایجاد کنید. در رستوران میز هایی وجود دارد که دارای صندلی های دو نفره، چار نفره، شش نفره، هشت نفره می باشد. بنابراین مشتری مطابق با تعداد نفراتی که هستند نیاز به صندلی دارند. ممکن است این میز ها مطابق با نوع چیدمان و نوع دکوری که در چینش رستوران به کار می رود، به صورت گرد یا مستطیل قابل استفاده باشد. اگر فردی مایل به برگذاری مهمانی در رستوران باشد، میتواند از کارکنان رستوران در خواست کند تا تعدادی از میز ها را بهم بچسباند و صندلی ها در فاصله نزدیک تری از هم قرار گیرد.

چیدمان صندلی از نظر مشتری

بیشتر بخوانید: صندلی غذاخوری کودک در رستوران

 

ابعاد استاندارد میز و صندلی ها در رستوران:

  • عرض استاندارد میز باید 60 سانتی متر باشد.
  • طول استاندر میز باید 40 سانتی متر باشد.
  • ارتفاع استاندارد میز بین بازه 70 تا 75 سانتی متر می باشد.
  • هر صندلی نیازمند فضایی برای خود می باشد، این فضا تا یک صندلی دیگر شامل 1/5 تا 2/5 متر می باشد.

1- ابعاد میز استاندارد با 4 صندلی:

– میز مستطیل شکل:

دارای طول 120 سانتی متر

دارای عرض 90 سانتی متر

– میز دایره ای شکل:

قطر استاندارد آن، 120 سانتی متر باشد.

2- ابعاد میز استاندارد با 6 صندلی:

– میز مستطیل شکل:

دارای طول 180 سانتی متر

دارای عرض 90 سانتی متر

– میز دایره ای شکل:

قطر استاندارد آن، 150 سانتی متر باشد.

3- ابعاد میز استاندارد با 8 صندلی:

– میز مستطیل شکل:

دارای طول 200 سانتی متر

دارای عرض 110 سانتی متر

– میز دایره ای شکل:

قطر استاندارد آن، 180 سانتی متر می باشد.

4- ابعاد میز استاندارد با 10 صندلی:

میز مستطیل شکل:

دارای طول 260 سانتی متر

دارای عرض 110 سانتی متر

میز دایره ای شکل:

قطر استاندارد آن، 170 سانتی متر می باشد.

5- ابعاد میز استاندارد با 12 صندلی:

میز مستطیل شکل:

دارای طول 320 سانتی متر

دارای عرض 110 سانتی متر

میز دایره ای شکل:

قطر استاندارد آن، 200 سانتی متر می باشد.

ابعاد استاندارد میز و صندلی ها در رستوران

نکات مهم برای انتخاب صندلی رستوران:

هنگام خرید صندلی، باید نکاتی را برای حفظ اصول چیدمان صندلی در رستوران ها در اولویت قرار داد. ابعاد صندلی، جزو گزینه های بسیار مهم می باشد که برای انتخاب باید آن را در اولویت قرار داد. شما با در نظر گرفتن متراژ و مساحت رستوران، میتوانید صندلی مناسب با محیط انتخاب نمایید. اگر فضای رستوران شما تقریبا کم می باشد حتما توجه داشته باشید از انتخاب صندلی با ابعاد بزرگ بپرهیزید، زیر را با انتخاب صندلی با ابعاد بزرگ، بخش بیشتری از فضای رستوران را اشغال میکند و همچنین باعث شلوغ دیده شدن رستوران می شود و در نتیجه بعد از مدتی باعث میشود مشتری از فضا خسته بشود.

نکته مهم دیگر برای گزینش صندلی، نوع پارچه برای آن می باشد. آگاه باشید پارچه ای را انتخاب کنید که دیرتر چرک شود، در واقع پارچه انتخابی، کثیفی را به سرعت بر روی خود نشان ندهد. سعی کنید پارچه ای را انتخاب کنید که مدت زمان ماندگاری آن طولانی باشد و نیازی به عوض کردن زود هنگام آن نباشد.

نکته بعدی برای گزینش صندلی درست، وضعیت چوب به کار رفته شده در آن می باشد. با در نظر گرفتن اسکلت با جنس عالی، ماندگاری آن را طولانی تر کنید. ممکن است در طول روز افرادی زیادی برای میل کردن غذا به رستوران مراجعه کنند و روی صندلی ها بنشینند، بنابراین باید آن را با طول عمر بالایی برای رستوران انتخاب کرد.

نکات مهم برای انتخاب صندلی رستوران

نتیجه گیری:

صاحبان رستوران، میتوانند با رعایت کردن اصول چیدمان صندلی در رستوران ها تعداد مشتری های خود را افزایش دهند. مشتری فضایی را برای صرف کردن غذا انتخاب میکند که در آن احساس راحتی بکند. با رعایت اصول اولیه چیدمان میتوانید فضایی آرام و دلنشین را برای مشتری فراهم کنید.

اصول اولیه چیدمان صندلی در رستوران خود را به مجموعه صندلی کده، بسپارید. ساخت و تولید بهترین و با کیفیت ترین صندلی رستورانی با تنوع بسیار زیاد در مجموعه صندلی کده همرا با نازلترین قیمت، آماده ارائه به شما عزیزان می باشد. همچنین محموعه صندلی کده فروشنده انواع میز کارمندی و پارتیشن اداری است برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *